Pożyczki na czek giro

Porównywarka pożyczek online

Pożyczki oferowane przez internet to oferta różnorodna, gdyż każdej z firm pożyczkowej zależy na dotarciu do jak największej liczby konsumentów. Każda z nich stara się uczynić swoją ofertę atrakcyjną, aby przyciągnąć osoby nieposiadające konta bankowego oraz spełnić oczekiwania osób, którym zależy na czasie. W tym przypadku proponowanym rozwiązaniem są pożyczki na czek GIRO.

Ranking pożyczek na czek giro

[ranking id=36]

Na czym polegają pożyczki bez konta? 

Pożyczki pozabankowe utożsamiane są z tymi wypłacanymi przelewem na konto bankowe. Część osób, nie wiedząc o możliwości innego sposobu odbioru pieniędzy z pożyczki, rezygnuje z usług pozabankowych. Nie każdy może lub chce podać numer rachunku bankowego podczas aplikowania o pożyczkę. Z jednej strony nie każdy Polak dysponuje kontem osobistym. W małżeństwach popularne są konta mające dwóch właścicieli. Około 21% Polaków nadal w ogóle nie posiada konta. Współwłaścicielem konta jest 6% badanych, a własne konto osobiste posiada 73% rodaków.1 Z drugiej strony nie każdy jest skłonny podać numer konta, niekiedy z własnych pobudek, innym razem z uprzedzeń. Konsumenci nieposiadający rachunku osobistego lub ci, którzy nie chcą z niego korzystać, mogą zwrócić się do firm pożyczkowych o pożyczki:

  • z obsługą w domu klienta,
  • z wypłatą na czek.

Pożyczka oferowana przez internet, przy zaciąganiu której formalności i odbiór pieniędzy można dopełnić we własnym domu to wygodne, ale kosztowne rozwiązanie. Do pożyczki w domu klienta zostają doliczone opłaty związane z wizytami przedstawiciela pożyczkodawcy. Taką pożyczkę spłaca się również bez potrzeby wychodzenia z domu, na spotkaniu z pracownikiem firmy. Spotkania powinny zostać umówione w sposób przemyślany, gdyż za brak obecności pożyczkobiorcy w umówionym terminie i miejscu również należy spodziewać się opłat. Innym rozwiązaniem są pożyczki na czek GIRO. To mniej popularne rozwiązanie, jednak tańsze i równie proste. Taką pożyczkę można odebrać osobiście w placówce tradycyjnej poczty lub w Banku Pocztowym. Czeki GIRO nie są żadną nowością. Były znane z początków bankowości, kiedy to o przelewach nikt jeszcze nie słyszał.

Jak uzyskać pożyczki od ręki?

Po pożyczki bez konta można zwrócić się, podobnie jak w przypadku pożyczek na konto, do firm oferujących swoje usługi za pośrednictwem serwisów pożyczkowych. Te przystępnie zaprojektowane strony internetowe zawierają kalkulator pożyczkowy, z którego można odczytać koszty pożyczki. Warto wcześniej upewnić się, kto może wnioskować o pożyczkę w danej firmie, gdyż nie wszędzie oferowane są pożyczki dla osób w każdym wieku. Warunkiem udzielenia pożyczki bez konta jest odpowiednia zdolność kredytowa, pozwalająca na spłatę nowego zobowiązania bez nadmiernego obciążenia finansowego. Osoby, które aplikują po raz pierwszy, zwykle muszą wypełnić krótki formularz. Obecnie wniosek o pożyczkę pozabankową jest raczej krótki i treściwy, aby ograniczyć czas i zbędne formalności. Osoby, które już spłaciły pożyczkę i ubiegają się o kolejną, w wielu przypadkach mogą wnioskować telefonicznie. Kluczowym moment przy wnioskowaniu o pożyczkę na czek GIRO jest wybór formy przekazania pieniędzy z pożyczki. Tutaj zamiast przelewu należy wskazać czek.

Jak przebiega odbiór pożyczki na czek giro?

Sposób wypłaty pieniędzy z pożyczki za pomocą czeku GIRO nikomu nie powinien przysporzyć trudności. Po gotówkę powinien udać się pożyczkobiorca osobiście. Może skorzystać z obsługi w najbliższym ze względu na jego miejsce zamieszkania oddziale poczty. Musi okazać zarówno czek, jak i ważny dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty. Należy pamiętać, że czek może zostać wydany przez pożyczkodawcę w różnej formie: elektronicznej lub papierowej. W przypadku wersji papierowej należy okazać odpowiedni druk okazać go wraz z dowodem. W przypadku wersji elektronicznej należy odczytać dane firmy pożyczkowej oraz kod transakcji znajdujący się w treści wiadomości SMS.

Co jest szybsze – pożyczki z przelewem na konto czy pożyczki na poczcie?

Realizacja czeku GIRO poprzez wypłatę gotówki z pożyczki na poczcie przebiega sprawnie. W wielu przypadkach jest to szybszy sposób na otrzymanie pieniędzy niż oczekiwanie na przelew, zwłaszcza jeśli krąży on między dwoma różnymi bankami. Jak wiadomo, czas realizacji przelewu zależny jest od banków. W wielu przypadkach, gdy firma pożyczkowa nie realizuje szybkich przelewów lub gdy bank takowych nie obsługuje, na pieniądze z pożyczki trzeba poczekać nawet 24 godziny. Dzięki czekowi GIRO można mówić o dostępności pożyczki od ręki. Czek można zrealizować niemal natychmiast po otrzymaniu danych niezbędnych do wypłaty pieniędzy. Najszybszym sposobem na odbiór gotówki jest elektroniczna forma czeku. Na ten w wersji papierowej trzeba poczekać, bo dostarczy go kurier wraz z umową pożyczki.

Czy ranking pożyczek na czek giro to dobre źródło informacji o ofertach?

Możliwość odbioru pieniędzy na poczcie nie jest dostępna w każdej ofercie pożyczkowej. Pojawia się przy ofertach chwilówek i pożyczek ratalnych u wybranych pożyczkodawców. Zamiast samodzielnie weryfikować, która firma pożyczkowa wypłaci pożyczkę na czek, lepiej sprawdzić aktualny ranking pożyczek na czek giro, który zawiera wyłącznie sprawdzone oferty z możliwością odbioru pieniędzy na poczcie. Porównując oferty z listy rankingowej, można wybrać tę najtańszą i najbardziej odpowiednią pod względem parametrów pożyczki, czyli kwoty oraz okresu do spłaty.