Pożyczki na 500+

Porównywarka pożyczek online

Wbrew obiegowemu przekonaniu, oferta firm pożyczkowych nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla klientów osiągających stałe dochody z tytułu pracy. Tego rodzaju podejście do zasady jest typowe raczej dla banków, prowadzących znacznie bardziej rygorystyczną politykę w zakresie metod weryfikacji zdolności kredytowej klienta, niż instytucje pożyczkowe. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to w ich ofercie często można spotkać takie rozwiązania, jak pożyczki na 500+ lub też pożyczki dla osób bezrobotnych. Co więcej, ta forma usług pożyczkowych nie będzie znacząco różnić się od oferty bazowej. Dzięki podejściu nakierowanemu na indywidualnego klienta, firma pożyczkowa jak najbardziej może dokonać pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy pozostającego bez zatrudnienia lub uzyskującego dochody z renty, emerytury czy świadczenia 500+.

Ranking pożyczek na 500+

[ranking id=23]

Gdzie szukać pożyczki na 500 plus?

Uzyskanie pożyczki na 500 plus będzie możliwe, jednak tylko w odniesieniu do oferty określonych instytucji pożyczkowych. Na rynku pożyczkowym istnieją bowiem również podmioty prowadzące politykę w zakresie weryfikacji zdolności kredytowej bardzo zbliżoną do banków. W takim wypadku koniecznym warunkiem uzyskania pożyczki może być na przykład przedstawianie zaświadczenia o dochodach lub też po prostu wykazanie stałych wpływów na konto z tytułu wykonywanej pracy.

W jaki więc sposób szukać ofert pożyczki na 500 plus? Z pewnością wysoce użytecznym narzędziem będą tutaj dobrej jakości internetowe porównywarki pożyczek pozabankowych. W tym wypadku możemy swobodnie profilować kryteria wyszukiwania dostępnych ofert, np. wybierając jedynie oferty tych pożyczkodawców, którzy oferują pożyczki na 500+. To oczywiście nie jedyna zaleta jaką będzie się cechować rzetelny ranking pożyczek na 500+. Korzystając z tego rodzaju narzędzi od razu uzyskujemy również wstępny wgląd w określone szczegóły oferty danej firmy pożyczkowej, jak na przykład kryteria dotyczące wieku pożyczkobiorców lub też informacje na temat baz sprawdzanych w ramach procesu weryfikacji zdolności kredytowej.

Warto jednocześnie pamiętać, że w przeważającej większości wypadków pożyczka na 500 plus będzie wymagać dostarczenia pożyczkodawcy odpowiedniej dokumentacji. Chodzi tutaj rzecz jasna przede wszystkim o dokumenty potwierdzające fakt, iż posiadamy prawo do pobierania świadczenia. Pożyczkodawca może również zażądać dostarczenia wyciągu z konta za ostatnie miesiące. Inną opcją w tym zakresie jest weryfikacja przy pomocy aplikacji Instantor albo Kontomatik, które automatycznie pobiorą historię naszego rachunku bankowego.

Naturalnie należy również pamiętać, że w wielu przypadkach nawet dostarczenie powyżej opisanych dokumentów może nie wystarczyć dla uzyskania pożyczki na 500+. Przeważnie decyzja odmowna spotyka tych klientów, którzy posiadają negatywną historię kredytową. 

Pozabankowe pożyczki dla bezrobotnych

Inną ciekawą opcję przeznaczoną dla klientów, którzy nie osiągają dochodów z tytułu pracy są pozabankowe pożyczki dla bezrobotnych. Mechanizm działania tego typu produktów będzie bardzo podobny, jak ma to miejsce w przypadku pożyczek na 500+. Weryfikacja naszej zdolności kredytowej będzie więc składać się z trzech etapów:

  • Dostarczenia pożyczkodawcy dokumentów poświadczających nasze prawo do pobierania zasiłku dla bezrobotnych
  • Weryfikacja historii rachunku bankowego
  • Sprawdzenie baz dłużników

Co bardzo ważne, niektóre instytucje pożyczkowe są skłonne udzielać finansowania również tych klientów, którzy co prawda uzyskują regularne dochody jednak owe dochody nie są możliwe do udokumentowania. W tym wypadku najczęściej decyzja o przyznaniu nam pożyczki będzie poprzedzona negocjacjami z konsultantem danej firmy pożyczkowej, podczas których będziemy musieli objaśnić naszą sytuację finansową. Kolejny krok to oczywiście sprawdzenie rachunku bankowego a także weryfikacja baz.

Na rynku są dostępne także pożyczki dla osób, które nie posiadają pracy a jednocześnie mają negatywną historię kredytową. W tym wypadku również mamy jednak do czynienia z ofertą o charakterze zindywidualizowanym, co oznacza po prostu tyle, że decyzja w sprawie przyznania pożyczki będzie zależeć od tego, w jaki sposób dana instytucja pożyczkowa oceni naszą sytuację ekonomiczną oraz realną zdolność do spłaty zobowiązania.