Pożyczki dla osób zadłużonych z komornikiem.

Porównywarka pożyczek online

Pożyczki dla osób zadłużonych z komornikiem.

pożyczka dla osób zadłużonych z komornikiem

Bardzo dużo firm oferujących pożyczki pozabankowe skupia się na klientach, którzy mają „czyste konto” w przeróżnych bazach dłużników. Tacy klienci są dla parabanków pewniejsi, niż osoby już zadłużone, zwłaszcza jeśli mogą pochwalić się też pozytywną historią kredytową, zatrudnieniem na czas nieokreślony i odpowiednio wysokim dochodem. Są jednak firmy, które proponują ofertę pożyczkową ludziom z problemami finansowymi, wpisami w bazach czy nawet zajęciem konta przez komornika. 

Pożyczki bez baz z komornikiem dla „trudnych” klientów

Jedyna lub jedna z wielu pozycja w ofercie takich firm, czyli pożyczka z komornikiem, dostępna jest dla osób z zadłużeniem wobec różnych podmiotów, z kontem zajętym przez komornika. Osoby takie nie mają szans na uzyskanie kredytu bankowego ani pożyczki pozabankowej wszędzie tam, gdzie sprawdzane są bazy – m.in. KRD, BIG, BIK i ERIF. Niejednokrotnie bywają w bardzo trudnej sytuacji, bo spłacają zobowiązania zaciągnięte przez lata i stopniowo pogrążają się w coraz większej pętli długów. Sięgnięcie po pożyczki z komornikiem pozwala im na zyskanie kwoty, dzięki której mogą uregulować chociaż część istniejących zaległości. 

Oferta lepsza od pozostałych

Osoby z komornikiem są często zdesperowane i sięgają po bardzo różne propozycje pożyczkowe, by tylko zyskać potrzebne im środki. Niektóre nieuczciwe firmy wykorzystują ich desperację i naiwność, by wyłudzić np. opłatę wstępną. Takich ofert należy się wystrzegać, natomiast godne polecenia są uczciwe, choć droższe od innych, opcje pożyczek z obsługą domową, pod zastaw lub pod hipotekę. Dostępne na rynku pożyczki bez baz z komornikiem zapewniają zainteresowanym możliwość przekazania im określonej sumy, ale klient musi:

skorzystać z pożyczki z obsługą domową. Uiszcza wtedy dodatkowe koszty za to, że umowa pożyczki podpisywana jest u niego w domu i w podobny sposób odbywa się spłata rat. Firma przeważnie nie weryfikuje baz ani innych aspektów związanych z wypłacalnością klienta, jeśli tylko wykaże on odpowiednio wysoki dochód. Niekiedy sprawdzana jest wysokość zajęcia na koncie klienta. 

podpisać weksel – ta forma zabezpieczenia budzi niekiedy obawy, ale jeśli firma ma dobre opinie (można to sprawdzić np. w internecie) i pożyczka zostanie spłacona w terminie, nie ma powodu do niepokoju. 

zdecydować się na pożyczkę hipoteczną – to opcje przeznaczone dla tych klientów, którzy potrzebują większej sumy pieniędzy. Mogą zastawić nieruchomość, na przykład dom lub mieszkanie, jeśli mają uregulowaną sytuację prawną, są ich właścicielami i nieruchomość nie jest już zadłużona.

dać coś pod zastaw – część parabanków pożycza pieniądze pod zastaw samochodu, sprzętu komputerowego, sprzętu RTV, innych cennych rzeczy. Niekiedy zastaw jest tylko zabezpieczeniem, innym razem pożyczka jest udzielana do określonej wysokości (deklarowanej wartości zastawianego przedmiotu). 

Czy warto skorzystać z tego rodzaju oferty pożyczkowej?

Chociaż wysoko oprocentowane i niejednokrotnie trudniejsze do znalezienia wśród innych ofert, pożyczki bez biku i krd z komornikiem są atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają dużego wyboru. Zapewniają możliwość uzyskania potrzebnych pieniędzy i spłacania pożyczki w ratach, a niekiedy skonsolidowania obecnych zobowiązań. Przed sięgnięciem po jakąkolwiek pożyczkę, należy sprawdzić, czy jest to oferta godna zaufania. Najlepiej wybrać propozycję znanego na rynku parabanku. Uczciwe firmy nigdy nie wymagają uiszczania opłat przedwstępnych lub dzwonienia pod płatne numery czy też wysyłania kosztownych sms-ów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *